Az ügyészség megszüntette a CET ügyében Tarlós István és az Állami Számvevőszék feljelentése alapján 2011-ben indított nyomozást. Az ügyészségnek még csak a hűtlen kezelés kísérletét sem sikerült bizonyítania, nemhogy magát a károkozást, azaz már a bírósági szakasz előtt kiderült, hogy semmilyen visszaélést sem sikerült bizonyítani.
Kínos lehet ez a döntés a főpolgármesternek, hiszen az irányítása alatt a összeállított, Budapest örökségének 50 legsúlyosabb problémáját felsoroló Fehér Könyvben is szerepel a CET/Bálna ügy. Itt szerepel az a tény is, hogy a főváros különösen jelentős vagyoni hátrány okozása miatt büntető feljelentést is tett. Az ügyészségi döntés után nehezebben kommunikálható, hogy az előző városvezetés bűnös tevékenységének eredménye a fővárost ért kár, illetve azt, hogy a fideszes városvezetés jól kezelte a helyzetet. Hanzély Ákos, a Párbeszéd Magyarországért fővárosi képviselője több ízben is felhívta a figyelmet arra, hogy miközben folyik a jogi vita a főváros és a kivitelező között az ingatlan üzemeltetése nem rentábilis, azaz míg a fővárosnak jelentős költségei vannak az épülettel kapcsolatban, nem tudja megfelelően hasznosítani az ingatlant.
Az eset kitűnően szemlélteti, hogy az előző városvezetés rossz megállapodásai és Tarlósék erőpolitikája összességében milyen károkat okoznak a fővárosban. Ez az egy projekt akár 8,6 milliárdos extra költséggel valósul meg. Tarlósnak annyit azért sikerült elérnie, hogy a jelentős költségnövekedést szimbolizálva, egyeztetés nélkül CET-ről a nagyobb testű Bálnára nevezte át az épületet, hiszen ennyi pénzből már egy bálnára is telik. Ez az eset is alátámasztja azt a véleményt, hogy Tarlós "jobban teljesít" önhatalmú névadóként, mint a konszenzust kereső főpolgármesterként...